logo lutena

O nás

Vítáme Vás,

je nám ctí, že jste si pro Vaši návštěvu vybrali právě

Restauraci a Penzion Lutena

Nachází se v Dolní Lutyni, poblíž měst Bohumín, Orlová a Karviná. Obec, rozprostírající se v nížině řeky Olše, byla dle úsudků archeologů obydlená už v pozdní době kamenné, tedy před více než 5000 lety. První písemná zmínka o  místě s latinským názvem „Luthina“ pochází z roku 1305 a váže se k soupisu desátků vratislavského biskupství. V průběhu staletí nesla obec mnoho názvů v souvislosti s historickými událostmi, které měnily její ráz – od Luthiny, Luthynie Theutonicum, Teuto Lutynie, Lutuny, Deutsche Leute a Deutschleithen, přes Luten, odkud pochází název našeho podniku Lutena, až po název Dolní Lutyně, který byl oficiálně uznaný a úředně potvrzený po skončení druhé světové války, 1. února 1946.

Restaurace a Penzion Lutena je místem, kde dbáme na vysokou kvalitu služeb a profesionální přístup. Můžete očekávat milý, rychlý personál i řadu vybraných specialit. Členitost vnitřních prostor je ideální nejen pro příjemné posezení na klasickém obědě či večeři, ale spolu s bezproblémovým parkováním nabízí ty nejlepší podmínky pro pořádání oslav, svateb, firemních akcí, prezentací, školení apod. V letních měsících se přímo nabízí využití velké terasy a zahrádky. Pro hosty i Vaše obchodní partnery máme k dispozici ubytovací kapacity v horních patrech.

Nově jsme pro Vás také otevřeli náš Gril bar, kde se můžete těšit na příjemné venkovní posezení a grilování s našimi kuchaři. 

Naše kuchyně je inspirovaná českou tradicí a také přesvědčením, že dobrou restauraci dělají kromě dobrého týmu lidí také prvotřídní čerstvé suroviny. Náš jídelní lístek je proto koncipován jak ze sezónních potravin, tak také ze surovin, jejichž dodavatele si pečlivě vybíráme a dokonce i z těch, které pro Vás sami pěstujeme.

Důkladný výběr dodavatelů ať už čerstvého masa, ryb, zeleniny či ovoce a důraz na to, abychom Vám servírovali poctivou domácí kuchyni bez zbytečných umělých dochucovadel, je cesta, kterou hodláme pokračovat. Pevně věříme, že na své si přijdou také zastánci zdravého životního stylu i osoby, které preferují vegetariánskou stravu. Samozřejmě jsme schopni vyjít vstříc osobám s bezlepkovou dietou.

GDPR

Certifikát kvality

Virtuální prohlídka

  • Sídlo
  • Karvinská 1237
  • 735 53
  • Dolní Lutyně
  • Kontakty
  • + 420 778 745 574
  • info.penzion-lutena@seznam.cz

Restaurace a penzion Lutena v Dolní Lutyni hodnocení